Sociale Më shumë

426 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid 19 në Mal të Zi

Prej tvteuta10:13, 9 Nëntor 2020

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 840 analiza, kurse numri i të regjistruarve pozitiv është 426 . Nga ISHP njoftohet se në këtë preiudhë janë regjistruar edhe 4 viktima nga sëmundja. Numri më i madh i rasteve janë nga Podgorica, 249, 50 janë nga Biello Polje, kurse 39 në Nikshiq. Në komunën e Ulqinit janë regjistruar 5 raste të reja. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 349 të shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 6575.

  • 1

    Radio