Sociale Më shumë

244 raste të reja dhe 5 viktima nga Covid 19 . 11 raste nga Ulqini

Prej tvteuta20:24, 3 Tetor 2020

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 838 analiza, nga të cilat 244 janë raste pozitive me Covid 19, njoftojnë nga ISHP. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe dy viktima nga kjo sëmundje.Numri më i madh i rasteve janë nga Podgorica, 76, 26 nga Plevlja, 22 nga Biello Polje, 20 nga Kotorri, 19 nga Rozhaja, 18 nga Nikshiqi, 14 nga Berana, 11 nga Ulqini, nga 10 në Budva dhe Herceg Novi, 8 nga Tivari, 5 nga Cetina, 2 nga Kollashini, kurse nga një rast kanë Tivati, Andrijevica dhe Petnjica.. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 185 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 3957.

  • 1

    Radio