Slider Më shumë

Covid-19: 2219 raste të reja në Mal të Zi

Prej tvteuta16:48, 8 Janar 2022

Në 24 orët e fundit në Mal të Zi një person ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit dhe janë regjistruar 2219 raste të reja të infektimit, njofton Instituti i Shëndetit Publik (ISHP).
Laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik të Malit të Zi , laboratorët e tjerë publikë dhe privatë që merren me diagnostikimin e infeksionit gjatë kesaj kohe bënë analita e 5739 mostrave .
Në Ulqin u regjistruan 56 raste të reja.
Kurse numri aktual në Ulqin është 255.

  • 1

    Radio