Sociale Më shumë

193 raste të reja dhe 8 viktima nga Covid 19 në Mal të Zi

Prej tvteuta18:34, 24 Tetor 2020

Gjatë 24 orëve të fundit në Mal të Zi janë kryer 743 analiza për prezencën e Covid 19, nga të cilat 193 kanë rezultuar pozitive, njoftojnë nga  ISHP. Gjatë kësaj periudhe 8 persona e kanë humbur jetën, prej të cilëve 3 janë nga komuna e Ulqinit. Numri më i madh i rasteve të sotme jnaë nga Podgorica 77 dhe 50 nga Nikshiqi, kurse në Ulqin nuk ka pasur raste të reja. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 223 të nfektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 3765.

  • 1

    Radio