Sociale Më shumë

193 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid 19 në Mal të Zi

Prej tvteuta12:57, 15 Tetor 2020

Në Mal të Zi ditën e djeshme janë kryer 717 analiza për prezencën e Covid 19, nga të cilat 193 kanë rezultuar pozitive, njoftojnë nga ISHP.  Gjatë kësaj periudhe kanë ndërruar jetë 4 të infektuar. Numri më i madh i rasteve janë regjistruar në Podgoricë, Nikshiq dhe Tivar. Numri i të shëruarve është 138 , ndërsa të infektuar aktiv janë 4043, prej të cilëve 164 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio