Aktuale Më shumë

19 persona të identifikuar si shkaktar të incidenteve

Prej tvteuta16:21, 3 Nëntor 2015

Policia deri më  tani ka identifikuar 19 persona të dyshuar se kanë shkaktuar incidentet  në tubimin protestues  më 24 tetor në Podgoricë, ka emisionin „Shteti dhe demokracia“, në Televizionin e Malit të Zi, deklaruar  mbrëmë ndihmës drejtori  në Drjetorinë e policisë, Nikolla Janjusheviq .

Ai ka thene se organizatori i protestës ka pas për qëllim të shkaktoj incidente. Janjusheviq, ka theksuar se në  video- inçizimet,  shihet qartë grupi i huliganëve të maskuar të cilët më vonë kanë shkaktuar incidentet dhe se deri më tani janë identifikuar 19 prej tyre.

  • 1

    Radio