Sociale Më shumë

181 raste të reja dhe 9 viktima nga Covid 19 në Mal të Zi. 19 nga Ulqini

Prej tvteuta16:31, 13 Tetor 2020

Ditën e djeshme në Mal të Zi u regjistruan 181 raste të reja me Covid 19 nga 534 analiza të kryera, si dhe 9 viktima. Numri më i madh i rasteve u regjistruar në Podgoricë, 75, në Nikshiq 46, në Ulqin 19, Rozahjë 12, Cetinë 11, Plevlja 8, Tivar dhe Tivat nga 3, Kotorr 2, kurse në Berane dhe Budva nga 1 të infektuar. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 300 pacientë, ndërsa numri i rasteve aktive është 3919.

  • 1

    Radio