Sociale Më shumë

177 raste të reja dhe 2 të vdekur nga Covid 19 në Mal të Zi

Prej tvteuta18:34, 23 Tetor 2020

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 773 analiza, nga të cilat 177 kanë rezultuar pozitive me Covid 19, njoftohet nga ISHP. Gjatë kësaj kohe dy pacientë e kanë humbur jetën. Numri më  i madh i rasteve të reja janë nga Podgorica 69, në Budva janë 54, kurse 13 raste janë nga komuna e Ulqinit. Që nga dita e djeshme janë regjistruar 285  të shëruar , ndërsa numri i rasteve aktive është 3803, nga të cilët 183 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio