Sporti Më shumë

CHARLIE KAMPION I TURNEUT

Prej tvteuta15:46, 12 Janar 2015

Mbreme ne sallen e ShF “Marshal Tito” ne Ulqin perfundoi turneu ne fudboll te vogel. Finalja u luajt ne mes te dy klubeve favorite Charli dhe Kraja me rezultatin 6:4 ne te mire te Charlit, i cili njeherit u shpall edhe kampion i turneut.

Goleshenuesit ishin:

Per Charlin: Gjovani Kocoviq 3 gola, Albion Sefa 2 gola dhe Darko Bojaniq 1 gol.

Per Krajen: Zoran Baroviq dhe Allmir Hajdari nga nje gol dhe Semir Gurzakoviq 2 gola.

Vendin e trete e ka fituar ekipi i Anes se Malit i cili mundi ekipin e Pontes me rezultatin 6:2.

Goleshenuesit e ndeshjes ishin: fudboll3

Per Anen e Malit: Adi Aloviq 2 gola, Getuard Ceka 2 gola, Edmond Kurti 1 gol dhe Jeton Hollaj 1 gol.

Per Ponte: Xhemal Kapllanbegu 1 gol dhe  Mirko Nikolliq 1 gol.

Lojtari me i mire i turneut eshte shpallur Gjovani Kocoviq, shenuesi me i mire Meto Divanoviq, kurse portieri me i mire i turneut eshte shpallur Jakup Betuzi.

  • 1

    Radio