Aktuale Më shumë

11 vjetori i vdekjes së Ibrahim Rugovës

Prej tvteuta15:14, 21 Janar 2017

Sot është 11-vjetori i vdekjes së Presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova. Me këtë rast zyrtarët më të lartë të Kosovës bënë homazhe pranë varrit të liderit të shquar kosovar.

Presidenti Hashim Thaçi, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “Orientimi politik nga vlerat perëndimore, këmbëngulja për lirinë, demokracinë dhe pavarësinë e Kosovës janë vlera madhore të mendimit dhe angazhimit politik të  Ibrahim Rugovës”, transmeton Telegrafi.

  • 1

    Radio