Kulturë Më shumë

Koncerti VIVO sonte në Galerinë e Qendrës Kulturore

Prej tvteuta10:11, 4 Maj 2019

Koncerti VIVO sonte në Galerinë e Qendrës Kulturore

Me datë 4 maj me fillim në ora 20:00 në Galerinë e Qendrës Kulturore do të mbahet koncerti përmbyllës i edicionit të tretë koncertor VIVO. Ky është i vetmi koncert i muzikës klasike i cili po mbahet i ndarë në disa cikle duke sjellur kështu në Ulqin një frymë të re dhe një interesim më të madh për muzikën serioze. Njëri ndër organizatorët Adrian Peroviq, për Televizionin Teuta njoftoi se kësaj rradhe VIVO sjell katër muzikantë:  Adrian Peroviq në violinë, Marko Simoviq në violinë, Urosh Lapçeviq në violë dhe Dmitry Prokofiev në violonçel.Ajo që ka ndikuar që VIVO mos të ndalet është pikërisht interesimi i publikut tha Peroviq dhe njoftoi se VIVO përsëri do të rikthehet vitin e ardhshëm.

  • 1

    Radio